لمینت دندان

لمینت های مورد استفاده بر روی دندان ها در حقیقت روکش های نازکی هستند که به زیبایی بیش تر دندان ها کمک می کنند. این نمونه از روکش ها باعث مقاومت بیش تر دندان ها شده و تمام عیوب دندان را می پوشاند. قیمت انواع لمینت دندان با توجه به فاکتور های خاصی تعیین می شود و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن ها در نظر گرفت. چنانچه قصد بهبود ظاهری دندان ها و اصلاح لبخند خود را دارید یکی از بهترین مراکز درمانی کلینیک دندانپزشکی دکتر معتبر است. با لمینت دندان در فرمانیه میتوانید زیبایی دندان ها و اصلاح عیوب دندان هایتان را تجربه کنید.جهت اطلاع از قیمت انواع

لمینت دندان چیست؟

لمینت های مورد استفاده بر روی دندان ها را با استفاده از مواد کامپوزیت رزین تولید می کنند. برخی دیگر از نمونه ها نیز چینی هستند که این نوع لمینت در مقابل کامپوزیت رزین بسیار مقاوم تر می باشد. نمونه چینی مقاومت بالایی در برابر لکه ها دارد و طبیعی تر به نظر می رسند. در حالت کلی لمینت دندان را به دو گروه بزرگ کامپوزیت و سرامیکی تقسیم بندی می کنند. شما می توانید برای انجام لمینت در فرمانیه، هر کدام از مدل های آن را انتخاب کنید.

 • لمینت کامپوزیت

برای نصب این روکش ها نیازی به تراشیدن دندان نمی باشد و بسیار نازک بوده و قابل ترمیم می باشد.

 • لمینت سرامیکی

قیمت لمینت سرامیکی دندان نسبت به نمونه های کامپوزیت بالاتر می باشد. برای نصب این نوع روکش نیاز است که دندان ها تراشیده شوند. این نمونه از لمینت ها از تنوع بسیار بیش تری نسبت به نمونه کامپوزیت برخوردار می باشند و کیفیت و ماندگاری بالاتری دارد.

انواع لمینت دندان و بررسی قیمت های هر کدام

لمینت های مورد استفاه بر روی دندان ها در دو نوع مختلف متحرک و ثابت ساخته شده اند، برای پاسخ به این سوال که قیمت لمینت چنده؟ نمی توان عدد ثابت و مشخصی را عنوان کرد.

 • لمینت متحرک دندان قیمت مختلفی را تجربه کرده است. در زمان های مورد نیاز می توان از این نوع لمینت استفاده کرد و در مواقع خواب و استراحت آن ها را بیرون اورده و دندان ها را مسواک زد. قیمت لیمنت متحرک  با توجه به میزان کیفیت مواد اولیه، میزان دوام و با توجه به میزان طبیعی بودن قیمت گذاری می شود. در حالت کلی قیمت این نوع لمینت بازه ی قیمتی ۹۵۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰ تومان را تجربه کرده است.
 • لمینت سرامیکی دندان قیمت بسیار بالاتری نسبت به نمونه های متحرک دارد. قیمت لمینت سرامیکی بر اساس میزان کیفیت مواد به کار رفته، میزان طبیعی بودن و دوام آن ها تعیین می شود. قیمت لمینت کل دندانها در بازه ی قیمتی ۵۰ میلیون تومان تا ۱۵۰ میلیون تومان می باشد که بسته به برند و نوع آن قیمت نهایی تعیین می شود.

بررسی قیمت لیمنت دندان 1402 برای هر دندان

افراد زیادی به دنبال پاسخ به این سوال هستند که قیمت لمینت دندان چقدر است؟ در پاسخ باید گفت که قیمت لمینت در سال 1402 نیز اعداد و ارقام مختلفی را تجربه می کند؛ اما در حالت کلی قیمت لمینت هر عدد دندان در حدود ۷میلیون تومان می باشد. این عدد در حقیقت قیمت لمینت سرامیکی برای هر دندان می باشد که کمی با قیمت لمینت دندان بدون تراش متفاوت می باشد. معمولا قیمت کامپوزیت و لمینت دندان با توجه به برند و جنس مواد به کار رفته تعیین شده و کامپوزیت مبالغ کم تری را نسبت به قیمت لمینت سرامیکی هر دندان تجربه می کند.

اگر بخواهیم قیمت بهترین لمینت کامل دندان را بررسی کنیم؛ در حقیقت باید قیمت لمینت سرامیکی دندان را بدانیم چرا که این نوع لمینت به عنوان بهترین نوع لمینت شناخته شده است. قیمت روز لمینت دندان با توجه به نوسانات ارزی همواره در حال تغییر می باشد و می توان گفت که قیمت آن در زمان های مختلف هرگز قیمت ثابتی نداشته است.

آشنایی با مراکز درمانی ایمپلنت دندان در فرمانیه

قیمت لمینت دندان

بررسی دقیق قیمت لمینت دندان طرح لبخند

بهترین نوع لمینت دندان را می توان به لمینت هایی نسبت داد که با نام لمینت طرح لبخند شناخته شده اند. از مزایای اصلی طرح لبخند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • روشن تر شدن رنگ دندان ها
 • برطرف شدن بیماری های مربوط به لثه و اصلاح فرم لثه ها
 • کاهش پوسیدگی، عفونت و خرابی دندان ها

قیمت لمینت دندان طرح لبخند نیز با توجه به معیار های خاصی تعیین می شود. نوسانات قیمت دلار یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در تعیین قیمت می باشد. علاوه بر آن میزان کیفیت مواد به کار رفته و نوع برند تولید کننده این مواد در تعیین قیمت لمینت هر عدد دندان موثر می باشد. بازه قیمتی که برای قیمت لمینت طرح لبخند در نظر گرفته اند بین ۷ میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان می باشد.

قیمت لمینت سرامیکی یا کامپوزیت جلو نیز بر اساس تعداد دندان هایی که نیاز به لمینت دارند تعیین می شود. با توجه به وضعیت فک و دهان فرد و تعداد دندان هایی که به هنگام خندیدن مشخص می شوند؛ قیمت برای ان فرد مشخص می شود.

سخن پایانی

لمینت در حقیقت روکش بسیار نازکی می باشد که بر روی دندان ها قرار گرفته و به زیبایی و مقاوم بیش تر آن ها کمک می کند. این نوع روکش ها در دو نوع ثابت و متحرک ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه های ثابت این نوع روکش ها از دو جنس مختلف کامپوزیت و سرامیکی ساخته می شوند که هر کدام از آن ها دارای ویزگی های منحصر به فردی هستند. قیمت انواع لمینت دندان بر اساس تعداد دندانها، نوع لمینت به کار رفته و میزان کیفیت مواد تعیین می شود.

 1. قیمت هر واحد آن چقدر می باشد؟
  با توجه به نوسانات ارزی بازار و بر اساس میزان کیفیت مواد و نوع لمینت به کار رفته از ۱ میلیون تومان تا ۷ میلیون تومان متغیر می باشد.
 2. قیمت لیمنت کامل چقدر می شود؟
  قیمت لمینت دندان برای کل دهان در بازه قیمتی ۵۰ میلیون تومان تا ۱۵۰ میلیون تومان متغیر می باشد.
 3. قیمت بهترین لمینت دندان چگونه تعیین می شود؟
  بهترین لمینت دندان در حقیقت نوع سرامیکی آن می باشد که بر اساس معیار های طرح لبخند انجام می گیرد و در بازه قیمتی ۷ میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان می باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *